Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

Jump to navigation Jump to search
66 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: kn:ಏಪ್ರಿಲ್ ೫)
* [[1697]] - [[Karl XI (Suedia)|Karl XI]], mbret i [[Suedia|Suedise]]
* [[1975]] - [[Chang Kai-shek]], politikan kinez
* [[1994]] - [[Kurt Cobain, lider dhe kitarist i grupit Nirvana]]
 
== Festa dhe përvjetore ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve