Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Lushnjes"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:AlbaniaLushnje.png|right|thumb|Rrethi i Lushnjes]]
'''Rrethi i LushnjesLushnjës''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i LushnjesLushnjës ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Lushnje]]n.
 
Rrethi i Lushnjes është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Lushnjes ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Lushnje]]n.
 
==Ndarja Administrative==

Menyja e navigimit