Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Lushnjes"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[Skeda:AlbaniaLushnje.png|right|thumb|Rrethi i Lushnjes]]
'''Rrethi i Lushnjës''' është njëri nga 36-të rrethet e [[ShqipëriShqipërisë]]. Rrethi i Lushnjës ka 143,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 712 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Lushnje]]n.
 
==Ndarja Administrative==

Menyja e lëvizjeve