Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Andorrës"

Jump to navigation Jump to search
1.552 bytes removed ,  9 vjet më parë
'''Flamuri i principatës së Andorrës''' u adoptua më [[1866]]. Flamuri ka një dizajn trengjyrësh të renditura vertikalisht, e kaltër, e verdhë, dhe e kuqe me [[Stema e Andorrës|Stemën e Andorrës]] në qendër. Megjithëse tri shufrat me ngjyra mund të duken të barabarta, ngjyra e verdhë në mes është më e gjërë se dy të tjerat, kështu që proporcionet e shufrave janë 8:9:8. Kurse proporcionet e flamurit në përgjithësi janë 7:10.
 
andora eshte nje vend kurv qe mos te shkelt kemba kurre rruget jane gjith kthesa e vetem malore iken per lesh kari kur te duash
== Shih dhe këtë ==
* [[Andorra]]
 
{{flam-cung}}
{{Evropa-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Evropës|Andorra]]
[[Kategoria:Andorrë]]
 
[[am:የአንዶራ ሰንደቅ ዓላማ]]
[[ar:علم أندورا]]
[[ast:Bandera d'Andorra]]
[[az:Andorra bayrağı]]
[[be:Сцяг Андоры]]
[[be-x-old:Сьцяг Андоры]]
[[bg:Национално знаме на Андора]]
[[bpy:এন্ডোরার ফিরালহান]]
[[bs:Zastava Andore]]
[[ca:Bandera d'Andorra]]
[[cs:Andorrská vlajka]]
[[cy:Baner Andorra]]
[[da:Andorras flag]]
[[de:Flagge Andorras]]
[[el:Σημαία της Ανδόρρας]]
[[en:Flag of Andorra]]
[[eo:Flago de Andoro]]
[[es:Bandera de Andorra]]
[[et:Andorra lipp]]
[[eu:Andorrako bandera]]
[[fa:پرچم آندورا]]
[[fi:Andorran lippu]]
[[fr:Drapeau d'Andorre]]
[[gl:Bandeira de Andorra]]
[[he:דגל אנדורה]]
[[hi:अंडोरा का ध्वज]]
[[hr:Zastava Andore]]
[[hu:Andorra zászlaja]]
[[hy:Անդորայի դրոշ]]
[[id:Bendera Andorra]]
[[it:Bandiera di Andorra]]
[[ja:アンドラの国旗]]
[[ko:안도라의 국기]]
[[lt:Andoros vėliava]]
[[lv:Andoras karogs]]
[[mk:Знаме на Андора]]
[[ms:Bendera Andorra]]
[[nah:Īpān Andorra]]
[[nl:Vlag van Andorra]]
[[no:Andorras flagg]]
[[pl:Flaga Andory]]
[[pt:Bandeira de Andorra]]
[[ro:Drapelul Andorrei]]
[[ru:Флаг Андорры]]
[[scn:Bannera andurrana]]
[[sco:Banner o Andorrae]]
[[sh:Zastava Andore]]
[[sk:Vlajka Andorry]]
[[sl:Zastava Andore]]
[[sr:Застава Андоре]]
[[sv:Andorras flagga]]
[[tr:Andorra bayrağı]]
[[uk:Прапор Андорри]]
[[yo:Àsìá ilẹ̀ Àndórà]]
[[zh:安道尔国旗]]
Anonymous user

Menyja e navigimit