Ndryshimi mes inspektimeve të "Dossier K."

Jump to navigation Jump to search
924 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Dossier K.''' ne Shqip '''Dosja K.''', është një film flemisht thriller me regji të [[Jan Verheyen]], bazuar në një roman nga [[Geeraerts Jef]]. Dosja K. është libri i dytë nga Geeraerts Jef për seri rreth detectives Vincke & Verstuyft që ka qenë vënë në ekran pas De zaak Alzheimer. Disa aktorë nga filmi i parë përsërisë rolin e tyre, duke përfshirë Koen De Bouw, Werner De Smedt, Hilde [[De Baerdemaeker]], Filip Peters dhe Jappe Claes. Kjo është një film për krimet në skenën Mafia shqiptare në [[Antwerp]].
 
{{Infobox Film
| emri = Dossier K.
| figura = [[File:Dossier K.jpg]]
| titulli = Dossier K.
| viti = 2009
| regjisori = [[Jan Verheyen]]
| producenti =
| autori = {{Based on|''Dossier K.''|[[Jef Geeraerts]]}}
| kallëzuesi =
| aktori = [[Koen de Bouw]]<br />[[Werner de Smedt]]<br />[[Blerim Destani]]<br />[[R.Kan Albay]]<br />[[Fatos Kryeziu]]<br />[[Hilde De]] Baerdemaeker]]<br />[[Filip Peeters]]<br />
| muzika =
| kinematografia = Johan Kalin
| cutter =
| studio =
| shpërndarësi =
| data e lëshimit = 9 dhjetor 2009
| zgjatja =
| shteti = [[Belgjika]]
| gjuha = [[Shqipja]] dhe [[Gjermanishtja]]
| I_parapritur_nga =
| I_ndjekur_nga =
| webfaqja =
| amg_id =
| imdb_id =
}}
 
===Historia===
* [[Peter Gorissen]] si Advocaat Waldack (vader van Naomi)
* [[Sven De]] [[Ridder]] si Balieman
* [[Kristian Paloka]] si Shehu Zef Shehu
* [[Turbiasz]] [[Ryszard]] si De Magere
* [[Fatos Kryeziu]] si Gaba Pjeter
434

edits

Menyja e navigimit