Dallime mes rishikimeve të "Ratko Mlladiq"

Jump to navigation Jump to search
38 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Figura:Evstafiev-ratko-mladic-1993-w.jpg|right|thumb|250px]]
'''Ratko Mladiq''' Serbish (Ратко Младић) ( Bozhinoviq, komuna [[Kalinovik]], B dhe H, 12 mars 1943) është ish general i forcave serbe në Bosnje dhe hercegovinë në periudhën nga 1992 deri në vitin 1995 dhe i dyshuar I Hagës për krime lufte.
 
==Biografia==
434

edits

Menyja e lëvizjeve