Dallime mes rishikimeve të "Little Fighter 2"

Jump to navigation Jump to search
110 bytes added ,  10 vjet më parë
== Little Fighter 2 ==
Little Fighter 2 është një lojë e krijuar nga Marty Wong dhe Starsky Wong në vitin 1999 për Microsoft Winows Tipi i lojës është me luftime trupore. Kjo lojë ka patur shume versione.Në vitin 2002 doli versioni 1.9;në vitin 2005 versioni 1.9c; në vitin 2009 2.0 dhe në fund të 2009 2.0a.
Në shqip "Little Fighter 2" do të thotë "Luftëtarët e vegjël 2".Shpesh mund ta gjeni me iniciale "LF2".
 
 

Menyja e lëvizjeve