Dallime mes rishikimeve të "1888"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes added ,  11 vjet më parë
v
r2.7.2) (roboti shtoj: fur:1888; cosmetic changes
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (r2.7.1) (roboti shtoj: fiu-vro:1888)
v (r2.7.2) (roboti shtoj: fur:1888; cosmetic changes)
== Ngjarje ==
* [[Naim Frashëri]], boton [[Luletë e Verësë]], fillon të shkruajë [[Istoria e Skënderbeut|Istorinë e Skënderbeut]] dhe bën përpjekje për çeljen e një shkolle të re shqipe në [[Përmeti|Përmet]].
* [[Sami Frashëri]], boton "[[Shkronja (Sami Frashëri)|Shkronja]]" - libri i parë i gjeografisë në shqipe.
 
== Lindje ==
[[fo:1888]]
[[fr:1888]]
[[fur:1888]]
[[fy:1888]]
[[ga:1888]]

Menyja e lëvizjeve