Spinal Tap

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


Spinal Tap
Informacione
Prejardhja Në fiktiv: Angli
Në realitet: Shtetet e Bashkuara.
Zhanri Heavy metal, rock
Label Megaphone, Polymer (MCA Records)
Vite aktiv 1982 — 1984
1992
Anëtarët
David St. Hubbins (Michael McKean)
Nigel Tufnel (Christopher Guest)
Derek Smalls (Harry Shearer)
"Caucasian" Jeffery Vanston (C. J. Vanston)


Spinal Tap është një bend gjysëm-fiktiv të zhanrit heavy metal dhe rock. Për herë të parë u përmenden ata në vitin 1984 në filmin This Is Spinal Tap të regjisorit Rob Reiner.