Sporte individuale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sporti individual është një lloj sporti në të cilin pjesëmarrësit garojnë si individë. [1] Sidoqoftë, ekzistojnë edhe garat ekipore në sporte individuale, të tilla si garat me stafetë, Kupa Davis dhe Fed Kupa.

Shembuj[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Győző Vörös (2007). Egyptian Temple Architecture: 100 Years of Hungarian Excavations in Egypt, 1907–2007 (në anglisht). American Univ in Cairo Press. ff. 39–. ISBN 978-963-662-084-4. Marrë më 25 tetor 2015.