Sprint

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sprint është kompani telefonike ne SHBA me qendër ne Overland Park, Kansas qe po ashtu gjendet ngat qytetit te madh Kansas City, Missouri. Sprint është kompania e tret telefonike për nga numri i përdoruesve pas Cingular dhe Verizon Wireless.