Stampa:Demografia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Demografia.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Kjo stampë mund të përdoret për të krijuar një tabelë që ilustron popullsinë ndër vite.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Demografia
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
|      = 
| pershkrimi =
| burimi   = 
}}
1500 = Popullsia në 1500
1501 = Popullsia në 1501
...
2099 = Popullsia në 2099
2100 = Popullsia në 2100
pershkrimi = Përshkrimi i tabelës, i parazgjedhur është "Historiku i popullsisë {{PAGENAME}}
pakoke = "po" nëse koka nuk është e dëshiruar
burimi = Burimi për të dhënat e popullsisë
panumrimtedyfishte = Viti pa numrim te dyfishtë
anketavjetore = Viti i popullsisë së përkohshme (anketa vjetore)

Shembull[Redakto nëpërmjet kodit]

Historiku i popullsisë Stampa:Demografia
(Burimi: Wikipedia census)
Viti150016001700180019001950
Popullsia10204070200500
{{Demografia
| 1500 = 10
| 1600 = 20
| 1700 = 40
| 1800 = 70
| 1900 = 200
| 1950 = 500
| burimi = Wikipedia census
}}