Stampa:Fb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

{{country data {{{1}}} | country flaglink | variant = | size = | name = | altlink = national football team | altvar = football

}}

[shiko] [redakto]Template-info.svg Dokumentimi i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Fb.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Description[Redakto nëpërmjet kodit]

{{fb|nation|variant|size=optional|name=optional}}

Produces a flag icon attached to a wikilinked national football team article.

Parameters
  • nation — Use either the name of the nation or the three-letter country code as used by FIFA
  • variant (optional) — Specifies an alternate (historical) flag to use. This parameter is documented by the appropriate template in Category:Country data templates.
  • size (optional) — Can be used to change the flag icon size (use sparingly!)
  • name (optional) — Can be used to change the wikilink display text

Examples[Redakto nëpërmjet kodit]

  • {{fb|Argentina}}Flag of Argjentina Argjentina
  • {{fb|ENG}}Flag of Anglia Anglia
  • {{fb|Italy|old}}[[Image:{{{flag alias-old}}}|22x20px|border |Flag of Italia]] Italia
  • {{fb|GER|name=GER}}Flag of Gjermania GER

See also[Redakto nëpërmjet kodit]