Stampa:Infobox football biography

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Stampa:Infobox futbollist të bashkohen në një stampë të vetëm.
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Note: all the field names ending in 1 should be repeated for each team, e.g. youthyears1 and youthclubs1 should be followed by youthyears2 and youthclubs2 and so on, as needed.

Për futbollistë aktiv

{{Infobox football biography
|embed     = 
|name      = 
|image     = 
|image_size   = 
|caption    = 
|fullname    = 
|birth_date   = 
|birth_place  = 
|height     = 
|position    = 
|currentclub  = 
|clubnumber   = 
|youthyears1  = 
|youthclubs1  = 
|years1     = 
|clubs1     = 
|caps1     = 
|goals1     = 
|nationalyears1 = 
|nationalteam1 = 
|nationalcaps1 = 
|nationalgoals1 = 
|medaltemplates = 
|club-update  = 
|nationalteam-update = 
}}

Për ish futbollistë

{{Infobox football biography
|embed     = 
|name      = 
|image     = 
|image_size   = 
|caption    = 
|fullname    = 
|birth_date   = 
|birth_place  = 
|death_date   = 
|death_place  = 
|height     = 
|position    = 
|youthyears1  = 
|youthclubs1  = 
|years1     = 
|clubs1     = 
|caps1     = 
|goals1     = 
|totalcaps   = 
|totalgoals   = 
|nationalyears1 = 
|nationalteam1 = 
|nationalcaps1 = 
|nationalgoals1 = 
|medaltemplates = 
}}

Për futbollistë që janë bërë trajnerë

{{Infobox football biography
|embed     = 
|name      = 
|image     = 
|image_size   = 
|caption    = 
|fullname    = 
|birth_date   = 
|birth_place  = 
|death_date   = 
|death_place  = 
|height     = 
|position    = 
|currentclub  = 
|youthyears1  = 
|youthclubs1  = 
|years1     = 
|clubs1     = 
|caps1     = 
|goals1     = 
|totalcaps   = 
|totalgoals   = 
|nationalyears1 = 
|nationalteam1 = 
|nationalcaps1 = 
|nationalgoals1 = 
|medaltemplates = 
|manageryears1 = 
|managerclubs1 = 
}}

Për trajnerë që skan qenë futbollistë

{{Infobox football biography
|embed     = 
|name     = 
|image     = 
|image_size  = 
|caption    = 
|fullname   = 
|birth_date  = 
|birth_place  = 
|death_date  = 
|death_place  = 
|currentclub  = 
|manageryears1 = 
|managerclubs1 = 
}}

Shembull[Redakto nëpërmjet kodit]

Tim Template
Photo of Tim in blue football kit, hair braided.
Tim Template in the Template Rangers
Të dhënat personale
Emri i plotëTim Tenerife Template
Data e lindjes (1-01-1975) 1975 Janar 1 (2019 vjeç) invalid year invalid day
Vendi i lindjesTemplate City, Templatia
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniStriker
Informacionet për klubin
Klubi aktualTemplate City F.C.
Numri9
Karriera në rini
1985–1987Template Juniors
1987–1992Template Youth
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1999Template United F.C.75(26)
1999–2002Template Rangers32(11)
2001→ Example F.C. (loan)15(7)
2002–Template City F.C.113(46)
Ekipi kombëtar
1991Examplia U161(0)
1996–1998Templatia U218(2)
1999–Templatia46(13)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 14:56, 6 October 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 14:56, 6 October 2014 (UTC)
{{Infobox football biography
|name      = Tim Template
|image     = [[Image:Nizar-Khalfan.jpg |180px|frameless|alt=Photo of Tim in blue football kit, hair braided.]]
|alt      = Photo of a player in blue football kit, hair braided.
|caption    = Tim Template in the Template Rangers
|fullname    = Tim Tenerife Template
|birth_date   = {{birth date and age|1975|1|1|df=y}}
|birth_place  = Template City, Templatia
|height     = {{height|m=1.75}}
|position    = [[Forward (association football)|Striker]]
|currentclub  = Template City F.C.
|clubnumber   = 9
|youthyears1  = 1985–1987
|youthclubs1  = Template Juniors
|youthyears2  = 1987–1992
|youthclubs2  = Template Youth
|years1     = 1992–1999
|clubs1     = Template United F.C.
|caps1     = 75
|goals1     = 26
|years2     = 1999–2002
|clubs2     = Template Rangers
|caps2     = 32
|goals2     = 11
|years3     = 2001
|clubs3     = → Example F.C. (loan)
|caps3     = 15
|goals3     = 7
|years4     = 2002–
|clubs4     = Template City F.C.
|caps4     = 113
|goals4     = 46
|nationalyears1 = 1991
|nationalteam1 = Examplia U16
|nationalcaps1 = 1
|nationalgoals1 = 0
|nationalyears2 = 1996–1998
|nationalteam2 = Templatia U21
|nationalcaps2 = 8
|nationalgoals2 = 2
|nationalyears3 = 1999–
|nationalteam3 = Templatia
|nationalcaps3 = 46
|nationalgoals3 = 13
|medaltemplates =
{{medal|Team|Template City F.C.}}
{{medal|W|Template League| 2003}}
{{medal|RU|Template Cup| 2004}}
{{medal|Team|Templatia}}
{{medal|3rd|FIFA Template Cup| 2001}}
|club-update   = ~~~~~
|nationalteam-update = ~~~~~
}}