Stampa:Infobox vendbanim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Udhëzuesi i stampës[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko]
 • Kujdes: Mos bëj ndryshime të paautorizuara në këtë stampë. Kjo stampë është e lidhur me 1 faqe të tjera, ndaj ndryshimet në këtë stampë do të reflektoheshin edhe në stampat apo faqet e tjera. Në qoftë se dëshironi të kontriboni në ndryshimin apo përmirësimin e kësaj stampe jeni të lutur që më parë të modifikoni {{Infobox vendbanim/Livadhi}}

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Tirana
Qytet
Njohur si -
Motoja -
noform
Pamje nga Tirana
Stema_figura
Emblema e Tiranës
Flag of Tirana.svg
Flamuri i Tiranës
Vendndodhja
Tirana is located in Shqipëria
Tirana
Tirana

Koordinatat: 41°19′48″V 19°49′12″L / 41.33000°V 19.82000°L / 41.33000; 19.82000

Administrimi
Shteti Flamuri -
Shteti federal -
Rajoni -
Guvernorati -
Provinca -
Bashkia -
Komuna -
Konteja -
Komuniteti Autonom -
Kryetari i Bashkisë -
Partia -
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja - km2
 •  urbane - km2
 •  aglomerati - km2
 •  tokësore - km2
 •  ujore - km2
Lartësia - m (m.n.d.)
Popullsia - banorë
 •  urbane - banorë
 •  aglomerati - banorë
Dendësia - banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi -
Vendasit -
Zona Kohore -
Verore -
Kodi Postal -
Prefiksi -
Aeroporti -
Targa -
Koordinatat 41° 19′ 48″ Veri

19° 49′ 12″ Lindje

Faqja Zyrtare -
{{Infobox vendbanim
|Emri              = 
|Emri në gjuhën vendase     = 
|Gjuha vendase          =
|Lloji i vëndbanimit       = 
|Nofka              = 
|Moto              = 
|Flamuri_figura         = 
|Flamuri_artikulli        = 
|Stema_figura          = 
|Stema_artikulli         = 
|Stema_gjerësia         = 
|Pamje              = 
|Përshkrimi i pamjes       = 
|Pamje_gjerësia         =

<!--Administrimi territorial-->
|Shteti             = 
|Shteti federal         = 
|Rajoni             = 
|Guvernorati           =
|Qarku              = 
|Bashkia             =
|Komuna             = 
|Konteja             =
|Komuniteti Autonom       = 
|Provinca            = 
|Distrikti            = 
|Kantoni             = 
|Departamenti          = 
|Famullia civile         =
|Krahina etnografike/gjeografike =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja           = 
|Sipërfaqja urbane        =
|Sipërfaqja metropolitane    = 
|Sipërfaqja Tokë         = 
|Sipërfaqja Ujë         = 
|Popullsia            = 
|Popullsia_viti         =
|Dendësia            = 
|Zona urbane           = 
|Zona metropolitane       = 

<!-- Të dhëna-->
|Lartësia            = 
|Vendasit            = 
|Themelimi            = 
|Zona Kohore           = 
|Ora Verore           = 
|Kodi Postal           = 
|Prefiksi            = 
|Targa e automjeteve       = 
|Aeroporti            = 
|Kryetari i Bashkisë       = 
|Asambleja rajonale       = 
|Partia udhëheqëse        = 
|WebFaqja            = 
|E-Posta             =

<!--Harta--> 
|Harta_foto           =
|Harta_foto_shënimi       = 
|përshkrimi_harta        = 
|harta_gjerësi          = 
|harta              = 
 |CoordAddon          =
<!--Koordinatat Mënyra #1--> 
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr = 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësia             = 
|gjatësia             = 
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]