Stampa:KUTIALaosi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo është kutiza për artikulli Laosi 
ສາທາລະນະລັດປະຊາທິປະໄຕ
ປະຊາຊົນລາວ
Sathalanalat Pasathipatai Pasason Lao
Flag of Laos.svg [[Figura:|85px|Emblema - KUTIALaosi]]
Laosi Laosi
Moto Kombëtare: Paqe, Pavaresi, Demokrati, Bashkim dhe Prespektiv
Vendndodhja - KUTIALaosi