Stampa:Kartela Departament në Francë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës

Kjo stampë mundëson prezantimin e karakteristikave të një departamenti në Francë në formë të një tabele vertikale të shfaqur në të djathtën e artikullit.

Sintaksa[Redakto nëpërmjet kodit]

Kopjoni dhe ngjitni këtë në artikullin tuaj dhe plotësoni fushat.

{{Kartela Departament në Francë
| emri         = 
| emri tjetër      = 
| gjuha e emrit tjetër =
| flamuri        =
| flamuri përshkrimi  =
| stema         =
| stema përshkrimi   =
| stema gjerësia    =
| pamje         =
| përshkrimi i pamjes  = 
| rajoni        = 
| prefektura      = 
| nën-prefektura    = 
| presidenti      = <!-- ose presidentja= --> 
| prefekti       = <!-- ose prefektja= -->
| insee         = 
| sipërfaqja      = 
| popullsia       = 
| popullsia_viti    =
| dendësia       = 
| vendasit       = 
| data e krijimit    = 
| harta_foto      =
| harta_foto_shënimi  = 
| qarqe         = 
| kantone        = 
| komuna        = 
| faqja zyrtare= 
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s=
| shënim        = 
}}

Shëmbull[Redakto nëpërmjet kodit]

Ain
En
Departament
noform
Prefektura e departamentit Ain në Bourg-en-Bresse
Stema_figura
Stema
AinFlag.gif
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Prefektura Bourg-en-Bresse
Nën-prefektura Belley
Gex
Nantua
Presidenti Rachel Mazuir (PS)
Prefekti Laurent Touvet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5 762 km2
Popullsia 603 827 banorë (2011)
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 4 mars 1790
Vendasit nuk kanë emër zyrtarë
Kodi Insee 01
Kodi ISO 3166-2 FR-01
Kodi Eurostat NUTS-3 FR711
Nënndarjet
Qarqe 4
Kantone 43
Komuna 419


{{Kartela Departament në Francë
| emri        = Ain
| emri tjetër     = En
| flamuri       = AinFlag.gif
| flamuri përshkrimi = Flamuri 
| stema        = Blason département fr Ain.svg
| stema përshkrimi  = Stema 
| stema gjerësia   =
| pamje        = Préfecture.Ain.JPG
| përshkrimi i pamjes = Prefektura e departamentit Ain në Bourg-en-Bresse
| rajoni       = [[Rhône-Alpes]]
| prefektura     = [[Bourg-en-Bresse ]]
| nën-prefektura   = [[Belley]]<br />[[Gex, Ain|Gex]]<br />[[Nantua]]
| presidenti     = [[Rachel Mazuir]] ([[Partia socialiste (Francë)|PS]]) 
| prefekti      = [[Laurent Touvet]]
| insee        = 01
| sipërfaqja     = 5 762
| popullsia      = 603 827
| popullsia_viti   = [[2011]]
| dendësia      = 105
| vendasit      = nuk kanë emër zyrtarë
| data e krijimit   = [[4 mars]] [[1790]]
| harta_foto     = Ain-Position.svg
| harta_foto_shënimi = Venndodhja e departamentit Ain në hartën e Francës
| qarqe        = [[Qarqet e departamentit Ain|4]]
| kantone       = [[Lista e kantoneve të departamentit Ain|43]]
| komuna       = [[Lista e komunave të departamentit Ain|419]]
| faqja zyrtare    = 
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s=
| shënim       =