Stampa:Komuna (Kosovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Stampa:Qytet në Kosovë të bashkohen në një stampë të vetëm.Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Prizreni
Komunë
noform
Vendndodhja
Prizreni is located in Kosova
Prizreni
Prizreni

Koordinatat: 42°13′0″V 20°44′0″L / 42.21667°V 20.73333°L / 42.21667; 20.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Kryetari i komunës Ramadan Muja
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 640 km2
Popullsia 178.112 banorë
Dendësia 295,7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 13′ 0″ Veri

20° 44′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Komuna e Prizrenit


Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Komuna (Kosovë)
|Komuna          = 
|Flamuri_figura      =
|Flamuri_artikulli     =
|Stema_figura       =
|Stema_artikulli      =
|Pamje           = 
|Përshkrimi i pamjes    = 

<!--Administrimi-->
|Shteti          = Kosova
|Rajoni          =
|Kryetari i Komunës    =

<!--Statistika dhe Transporti-->
|Vendasit         = 
|Sipërfaqja        = 
|Zona Kohore        = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]]) 
|Ora Verore        = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal        = {{{Kodi Postal|}}}
|Prefiksi         = 
|Targa e automjeteve    = 
|Aeroporti         = 

<!--Demografia-->
|Popullsia         = 
|Dendësia         = 

<!--Harta--> 
|Harta_foto        =
|përshkrimi_harta     = 
|harta_gjerësi       = 255
|harta           = Kosova
 |CoordAddon       = type:city_region:RS-KM_scale:250000
<!--Koordinatat Mënyra #1--> 
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  | gjer_dr =N 
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s=  | gjat_dr =E

|WebFaqja         =
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]