Stampa:Qytet (Argjentina)/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Buenos Aires
Spanjisht : Buenos Aires
Qytet
Njohur si La París de Sudamérica ("Parisi i Amerikës së Jugut")
noform
Pamje nga Qytet (Argjentina)/dok
Stema_figura
Emblema e Buenos Aires
Bandera de la Ciudad de Buenos Aires.svg
Flamuri i Buenos Aires
Vendndodhja
Buenos Aires is located in Argentina
Buenos Aires
Buenos Aires

Koordinatat: 34°36′12″J 58°22′54″P / 34.60333°J 58.38167°P / -34.60333; -58.38167

Administrimi
Shteti Flamuri Argjentina
Provinca Qytet Autonom
Kryetari i Bashkisë Mauricio Macri
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 203 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia (2010) 2.890.150 banorë
Dendësia 14.000 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1530
Zona Kohore UTC+3
Verore UTC+2
Prefiksi 011
Koordinatat 34° 36′ 12″ Jug

58° 22′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.buenosaires.gob.ar{{Qytet (Argjentina)
|Qyteti         =
|Emri Spanjisht     =
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     = 
|Flamuri_artikulli    = 
|Stema_figura      = 
|Stema_artikulli     = 
|Stema_gjerësia     = 
|Pamje          = 

<!--Administrimi territorial-->
|Provinca        =
|Kryetari        =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 

<!-- Statistika dhe Transporti--> 
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Zona Kohore       =
|Ora Verore       =
|Kodi Postal       = 
|Prefiksi        =
|Aeroporti        =
|Faqja Zyrtare      =

| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s= |gjer_dr= S
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= |gjat_dr= W

}}