Stampa:Qytet (Franca)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Template documentation[view] [edit] [history] [purge]

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Lioni
Frëngjisht : Lyon
Qytet
Motoja Avant, avant, Lion le melhor (Përpara, përpara, Lioni më i miri)
noform
Pamje nga Lioni
Stema_figura
Emblema e Lionit
Flag of Lyon.png
Flamuri i Lionit
Vendndodhja
Lioni is located in Franca
Lioni
Lioni

Koordinatat: 45°45′35″V 4°50′32″L / 45.75972°V 4.84222°L / 45.75972; 4.84222

Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Rhône
Qarku Arrondissement Lioni
Kantoni kryeqëndër e 14 kantoneve
Kryetari Gérard Collomb
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47,87 km2
 •  urbane 954.19 km2
 •  aglomerati 3,306 km2
Lartësia 162–305 m (m.n.d.)
Popullsia 483,181 banorë
 •  urbane 1,422,331 banorë
 •  aglomerati 1,757,180 banorë
Dendësia 10,077 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Lionezë
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 69001 - 69009
Koordinatat 45° 45′ 35″ Veri

4° 50′ 32″ Lindje

Faqja Zyrtare lyon.fr


{{Qytet (Franca)
|Qyteti         =
|Emri Frëngjisht     =
|Lloji i vëndbanimit   = Qytet
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_foto      =
|Flamuri_artikull    =
|Emblema_foto      =
|Emblema_artikull    =
|Pamje          = 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni         =
|Departamenti      =
|Qarku          =
|Kantoni         =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Kryetari        =
|Partia         =
|Faqja Zyrtare      =
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësia         = 
|gjatësia         = 
|autotekst=po
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]