Stampa:Qytet (Gjermania)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Gjermania
Landi
Qarku
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Mynihu
Gjermanisht : München
Qytet
noform
Stema_figura
Emblema e Mynihut
Flag of Munich (striped).svg
Flamuri i Mynihut
Vendndodhja
Mynihu is located in Gjermania
Mynihu
Mynihu

Koordinatat: 48°8′0″V 11°34′0″L / 48.13333°V 11.56667°L / 48.13333; 11.56667

Administrimi
Shteti Flamuri Gjermania
Landi Flag of Bavaria (lozengy).svg Bavaria
Qarku Mynihu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 310.43 km2
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Popullsia 1,353,186 banorë
 •  urbane 2,606,021 banorë
Dendësia 4,359 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1158
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 80000-81929
Targa M
Koordinatat 48° 8′ 0″ Veri

11° 34′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare muenchen.de
{{Qytet (Gjermania)
|Qyteti         = 
|Emri Gjermanisht    = 
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     =
|Flamuri_artikulli    =
|Stema_figura      =
|Stema_artikulli     =
|Pamje          = 

<!--Administrimi territorial-->
|Landi          = 
|Rajoni administrativ  =
|Qarku          = 
|Kodi Komunal      = 
|Kryetari        =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       =
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 

<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Targa e automjeteve   =
|Faqja Zyrtare      =
| gjer_g=  | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g=  | gjat_m=  | gjat_s= 
|autotekst=
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]