Stampa:Qytet (Italia)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit


Template documentation[view] [edit] [history] [purge]
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Qytet (Italia).
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Milano
Italisht : Milano
Qytet
Njohur si Kryeqyteti moral i Italisë
noform
Pamje nga Qytet (Italia)
Vendndodhja
Milano is located in Itali
Milano
Milano

Koordinatat: 45°27′51″V 9°11′25″L / 45.46417°V 9.19028°L / 45.46417; 9.19028

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Lombardia
Provinca Milano
Kryetari i Bashkisë Giuliano Pisapia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 183.77 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Popullsia 1,324,110 banorë
Dendësia 7,205.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi Nga Keltët si Mediolanum396 p.e.s.
Vendasit Milanez/Milaneze
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20100, 20121-20162
Prefiksi 02
Shenjti mbrojtës Ambrose
Dita e shenjtit 7 dhjetor
Koordinatat 45° 27′ 51″ Veri

9° 11′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare www.comune.milano.it


{{Qytet (Italia)
|Qyteti         =
|Emri Italisht      =
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_foto      =
|Flamuri_artikull    =
|Emblema_foto      =
|Emblema_artikull    =
|Pamje          = 
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni         =
|Provinca        =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 
<!-- Të dhëna--> 
|Shenjti mbrojtës    =
|Dita e shenjtit     =
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Prefiksi        =
|Kryetari        =
|Partia         =
|Faqja Zyrtare      =
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= 
|autotekst=po
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]