Stampa:Qytet (Kosova)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Stampa:Qytet në Kosovë të bashkohen në një stampë të vetëm.


[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Qytet (Kosova).
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Prizreni
Qytet
noform
Pamje nga Prizreni
Vendndodhja
Prizreni is located in Kosova
Prizreni
Prizreni
42°12′50″V 20°44′23″L / 42.2139°V 20.7397°L / 42.2139; 20.7397Koordinatat: 42°12′50″V 20°44′23″L / 42.2139°V 20.7397°L / 42.2139; 20.7397
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Kryetari i Komunës Ramadan Muja
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 640 km2
Lartësia 402 m (m.n.d.)
Popullsia 178.112 banorë
Dendësia 295,7 banorë/km2
Faqja Zyrtare Komuna e Prizrenit


Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Qytet (Kosova)
|Qyteti          =
|Nofka           = 
|Moto           = 
|Flamuri_figura      =
|Flamuri_artikulli     =
|Stema_figura       =
|Stema_artikulli      =
|Pamje           = 
|Përshkrimi i pamjes    = 
<!--Administrimi-->
|Rajoni          =
|Komuna          =
|Kryetari i Komunës    =
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia         =
|Themelimi         =
|Vendasit         = 
|Sipërfaqja        = 
|Sipërfaqja urbane     = 
|Sipërfaqja metropolitane = 
|Kodi Postal        = 
|Prefiksi         = 
|Targa e automjeteve    = 
|Aeroporti         = 
<!--Demografia-->
|Popullsia         = 
|Dendësia         = 
<!--Harta--> 
|Harta_foto        =
|përshkrimi_harta     = 
<!--Koordinatat Mënyra #1--> 
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësia         = 
|gjatësia         = 

|WebFaqja         =
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]