Stampa:Qytet (Norvegjia)/doc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Përdorimi[redakto tekstin burimor]

Oslo
Qytet
Motoja lt Unanimiter et constanter
noform
Pamje nga Oslo
Vendndodhja
Oslo is located in Norvegjia
Oslo
Oslo

Koordinatat: 59°56′58″V 10°45′23″L / 59.94944°V 10.75639°L / 59.94944; 10.75639

Administrimi
Shteti Flamuri [[Norvegjia]]
Bashkia Oslo
Qarku Oslo
Rrethi Østlandet
Kryetari i Bashkisë Fabian Stang
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 454.03 km2
 •  urbane 285.26 km2
 •  aglomerati 8,900 km2
Popullsia 605,005 banorë
 •  urbane 3,197.2 banorë
 •  aglomerati 162.1 banorë
Dendësia 1,332.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1048
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 59° 56′ 58″ Veri

10° 45′ 23″ Lindje

Faqja Zyrtare oslo.kommune.no


{{Qytet (Norvegjia)
|Qyteti         =
|Emri Norvegjisht    =
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_foto      =
|Flamuri_artikull    =
|Emblema_foto      =
|Emblema_artikull    =
|Pamje          = 
<!--Administrimi territorial-->
|Bashkia         =
|Qarku          =
|Rrethi          =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 
<!-- Të dhëna--> 
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Prefiksi        =
|Kryetari        =
|Partia         =
|Faqja Zyrtare      =
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= 
|autotekst=po
}}

Shiko edhe[redakto tekstin burimor]