Stampa:Qytet (Peruja)/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Qytet (Peruja).
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Puno
Spanjisht : Puno
Qytet
Njohur si Ciudad del lago (Qyteti i liqenit)
noform
Pamje nga Qytet (Peruja)/dok
Flamuri_figura
Flamuri i Punos
Vendndodhja
Puno is located in Peru
Puno
Puno

Koordinatat: 15°30′36″J 70°1′25″P / 15.51000°J 70.02361°P / -15.51000; -70.02361

Administrimi
Shteti Flamuri Peruja
Rajoni Puno
Provinca Puno
Kryetari i Bashkisë Luis Butron Castillo
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 3.830 m (m.n.d.)
Popullsia 140.839 (2015) banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1668
Zona Kohore UTC-5
Koordinatat 15° 30′ 36″ Jug

70° 1′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puno.com


{{Qytet (Peruja)
|Qyteti         = 
|Emri spanjisht     = 
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     =
|Flamuri_artikulli    =
|Stema_figura      =
|Stema_artikulli     =
|Pamje          = 

<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni         = 
|Provinca        = 
|Kryetari        =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 

<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Targa e automjeteve   =
|Aeroporti        =
|Faqja Zyrtare      =

| gjer_g=  | gjer_m=  | gjer_s= 
| gjat_g=  | gjat_m=  | gjat_s= 
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]