Stampa:Qytet (Republika Çeke)/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Qytet (Republika Çeke).
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Bërno
Çekisht : Brno
Qytet
noform
Pamje nga Qytet (Republika Çeke)/dok
Stema_figura
Emblema e Bërnos
Flag of Brno.svg
Flamuri i Bërnos
Vendndodhja
Bërno is located in Çekia
Bërno
Bërno

Koordinatat: 49°12′0″V 16°37′0″L / 49.20000°V 16.61667°L / 49.20000; 16.61667

Administrimi
Shteti Flamuri Republika Çeke
Rajoni Rajoni Moravian Jugor
Distrikti Distrikti i Bërnos
Kryetari i Bashkisë Petr Vokřál
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 230,19 km2
Lartësia 237 m (m.n.d.)
Popullsia (2011) 385.913 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1000
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Kodi Postal 600 00 – 650 00
Prefiksi (+420) 542
Koordinatat 49° 12′ 0″ Veri

16° 37′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.brno.cz


{{Qytet (Republika Çeke)
|Qyteti         = 
|Emri Çekisht      = 
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     =
|Flamuri_artikulli    =
|Stema_figura      =
|Stema_artikulli     =
|Pamje          = 

<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni         = 
|Distrikti        = 
|Kryetari        =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       =
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 

<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Targa e automjeteve   =
|Faqja Zyrtare      =
| gjer_g=  | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g=  | gjat_m=  | gjat_s= 
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]