Stampa:Qytet (SHBA)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Qytet (SHBA).
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Ralli
Anglisht : Raleigh
Qytet
Njohur si Qyteti i Lisave
noform
Pamje nga Ralli
Stema_figura
Stema e Rallit
Vendndodhja
Ralli is located in SHBA
Ralli
Ralli

Koordinatat: 35°49′8″V 78°38′41″P / 35.81889°V 78.64472°P / 35.81889; -78.64472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Karolina e Veriut
Qarku Wake (Ueik)
Kryetari i Bashkisë Nancy McFarlane
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 375 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 405.791 banorë
Dendësia 1097 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1792
Kodi Postal 276xx
Prefiksi 919, 984
Koordinatat 35° 49′ 8″ Veri

78° 38′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.raleighnc.gov
{{Qytet (SHBA)
|Qyteti          =
|Emri Anglisht       =
|Nofka           = 
|Moto           = 
|Flamuri_figura      =
|Flamuri_artikulli     =
|Stema_figura       =
|Stema_artikulli      =
|Pamje           = 
|Përshkrimi i pamjes    = 

<!--Administrimi-->
|Shteti          = SHBA
|Shteti Federal      =
|Qarku           =
|Kryetari i Bashkisë    =

<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia         =
|Themelimi         =
|Vendasit         = 
|Sipërfaqja        = 
|Sipërfaqja urbane     = 
|Sipërfaqja metropolitane = 
|Kodi Postar        = 
|Prefiksi         =

<!--Demografia-->
|Popullsia         = 
|Dendësia         = 
|Zona urbane        = 
|Zona metropolitane    = 

|përshkrimi_harta     = 
|harta_gjerësi       = 280
|harta           = SHBA
 |CoordAddon       = type:city_region:US-DC
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s=  | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s=  | gjat_dr =W 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësia         = 
|gjatësia         = 
 
|WebFaqja         =
}}