Stampa:Qytet (Spanja)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Barcelona
Qytet
Njohur si Ciutat Comtal, Barna, BCN
Stema_figura
Emblema e Barcelonës
Flag of Barcelona.svg
Flamuri i Barcelonës
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Barcelonès
Kryetari i Bashkisë Xavier Trias i Vidal de Llobatera
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.9 km2
 •  urbane 803 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 1,621,537 banorë
 •  urbane 4,210,000 banorë
 •  aglomerati 5,083,000 banorë
Dendësia 15,991 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit barcelonas/e
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08001–08080
Prefiksi +34 (Spanja) 93 (Qyteti)
Faqja Zyrtare www.bcn.cat
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti         =
|Emri Spanjisht     =
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_foto      =
|Flamuri_artikull    =
|Emblema_foto      =
|Emblema_artikull    =
|Pamje          = 
<!--Administrimi territorial-->
|Komuniteti autonom   =
|Provinca        =
|Kamarka         =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Sipërfaqja urbane    = 
|Sipërfaqja metropolitane= 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|Zona urbane       = 
|Zona metropolitane   = 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postar       = 
|Prefiksi        =
|Kryetari        =
|Partia         =
|Faqja Zyrtare      =
|harta2         =
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s= | gjer_dr = 
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= | gjat_dr = 
<!--Koordinatat Mënyra #2--> 
|gjerësia         = 
|gjatësia         = 
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]