Stampa:Qytet (Ukraina)/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përdorimi[përpunoni burim]

Odesa
Ukrainisht : Оде́са
Qytet
noform
Shkallët Potemkin të Odesës
Stema_figura
Emblema e Odesës
Flag of Odessa.svg
Flamuri i Odesës
Vendndodhja
Odesa is located in Ukraina
Odesa
Odesa

Koordinatat: 46°28′0″V 30°44′0″L / 46.46667°V 30.73333°L / 46.46667; 30.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Ukraina
Provinca (Obllasti) Odesa
Kryetari i Bashkisë Gennadi Turkhanov
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 236.9 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1.003.705 banorë
Dendësia 6.141 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 2 shtator 1794
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 65000–65480
Prefiksi 380 48
Koordinatat 46° 28′ 0″ Veri

30° 44′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.odessa.ua


{{Qytet (Ukraina)
|Qyteti         =
|Emri Ukrainisht     =
|Nofka          = 
|Moto          = 
|Flamuri_figura     = 
|Flamuri_artikulli    = 
|Stema_figura      = 
|Stema_artikulli     = 
|Stema_gjerësia     = 
|Pamje          = 

<!--Administrimi territorial-->
|Shteti         =
|Provinca        =
|Rajoni         =
|Kryetari        =

<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 

<!-- Të dhëna --> 
|Lartësia        = 
|Vendasit        = 
|Themelimi        = 
|Kodi Postal       = 
|Prefiksi        =
|Targa e automjeteve   = 
|Aeroporti        = 
|Faqja Zyrtare      =

<!-- Koordinatat -->
| gjer_g= | gjer_m=  | gjer_s=  
| gjat_g= | gjat_m=  | gjat_s= 
}}