Stampa:Rajon në Francë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Rajon në Francë.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Akuitania
Rajon
Stema_figura
Emblema
Flag of Aquitaine.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Prefektura Bordeaux
Departamente 5 departamente
Qarqe 18 qarqe (Arrondissement)
Kantone 235 kantone
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41,308 km2
Popullsia 3 254 233 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Akuitanët
Zona Kohore UTC+1
PBB € 90.8 bilion
PBB për frymë € 27,583
Faqja Zyrtare http://www.aquitaine.fr
{{Rajon në Francë
|Rajoni         =
|Emri në gjuhën vendase =
|Nofka          =
|Moto          =
|Flamuri_figura     = 
|Flamuri_artikulli    = 
|Stema_figura      = 
|Stema_artikulli     = 
|Stema_gjerësia     = 80px
|Pamje          = 
<!--Administrimi territorial-->
|Prefektura       =
|Nr. Departamenteve   =
|Nr. Qarqeve       =
|Nr. Kantoneve      =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja       = 
|Popullsia        = 
|Dendësia        = 
|PBB           =
|PBB/Frymë        =
|Faqja Zyrtare      =
|Harta          =
<!-- Të dhëna-->
|Vendasit        =
|Themelimi        =
<!--Harta--> 
|Harta          =
}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]