Stampa:Tracks Wikidata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Tracks Wikidata.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Për një tipar të vetëm (p.sh. d:Property:P496):

Markup Renders as
{{Tracks Wikidata|P496}}

Për më shumë tipare (Aq tipare sa ka nevojë mund të specifikohen):

Markup Renders as
{{Tracks Wikidata|P10|P20|P30}}

Me një lidhje specifike për kategorinë:

Markup Renders as
{{Tracks Wikidata|P40|P50|P101|cat=MusicBrainz Wikidata tracking categories}}

Nëse tiparet/përcjelljet përshkruhen në një pjesë të dokumentacionit (p.sh. ===Wikidata===):

Markup Renders as
{{Tracks Wikidata|section=Wikidata}}

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]