Stampa:Trim/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edit-copy green.svg

Kjo është një nënfaqe e documentacionit për Stampa:Trim.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.


This template trims whitespace from a string. The string should be passed as the first unnamed parameter. You may substitute this template - that is, if used as Stampa:Tlxs, the resulting wikicode is "clean".

Perdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{trim|text}} = text with any leading or trailing whitespace removed.

Shembull[Redakto nëpërmjet kodit]

rezultati abc.

Template data[Redakto nëpërmjet kodit]

This is the TemplateData documentation for this template used by VisualEditor and other tools.

Trim

The template trims whitespace from a string.

Template parameters

ParameterDescriptionTypeStatus
String1

The string to be trimmed of whitespace

Stringrequired

Shiko edhe[Redakto nëpërmjet kodit]


Stampa:String-handling templates