Stampa:UEFA Euro 2016 qualifying Group G/dok

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Poz Skuadra Nd F B H GSH GP DG P Kualifikimi Flag of Austria.svg Flag of Russia.svg Flag of Sweden.svg Flag of Montenegro.svg Flag of Liechtenstein.svg Flag of Moldova.svg
1 Flag of Austria Austria 10 9 1 0 22 5 +17 28 Kualifikohet 1–0 1–1 1–0 3-0 1-0
2 Flag of Rusia Rusia 10 6 2 2 21 5 +16 20 0–1 1-0 2-0 4–0 1–1
3 Flag of Suedia Suedia 10 5 3 2 15 9 +6 18 Vazhdon në to Play-offs 1-4 1–1 3–1 2–0 2-0
4 Flag of Mali i Zi Mali i Zi 10 3 2 5 10 13 −3 11 2-3 0–3[a] 1–1 2-0 2–0
5 Flag of Lihtenshtajni Lihtenshtajni 10 1 2 7 2 26 −24 5 0–5 0-7 0-2 0–0 1–1
6 Flag of Moldavia Moldavia 10 0 2 8 4 16 −12 2 1–2 <1-2 0–2 0-2 0–1
Përditësuar më 15 tetor 2015. Burimi: UEFA
Rregullat e klasifikimit: Rregullat e klasifikimit
Notes:
  1. ^ Ndeshja midis Malit të Zi dhe Rusisë u fitua nga Rusia në tavolinë me rezultatin 3-0[1] pasi u ndërpre në minutën e 67 për shkak të dhunës së tifozëve. Rezultati ishte 0–0 dhe Rusia kishte humbur një penallti pak përpara ndërprerjes së ndeshjes. Ndeshja ishte ndëprerë edhe më herët kur portieri i Rusisë u godit me një flakadan, por rinisi pas 33 minutash.[2] Mali i Zi duhet t'i luajë ndeshjet e ardhshme pa tifozë, dhe federata e Malit të Zi dhe Rusisë u gjobitën përkatësisht me €50,000 dhe €25,000.[3]
  1. ^ i Zi-after-suspended-game "Rusi given 3-0 win over Mal i Zi after suspended game" Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!). Sky Sports. 8 prill 2015. Marrë më 8 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ i Zi-v-Rusi-abandoned-crowd-trouble-players-clash.html?ITO=1490&ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490 "Mal i Zi v Rusi abandoned after crowd trouble, players clash" Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!). 27 mars 2015. Marrë më 27 mars 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Rusi given abandoned Mal i Zi tie by forfeit after riot". BBC Sport. 8 prill 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)