Stampa diskutim:TOC-Hor16

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën TOC-Hor16. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Udhëzues përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Stampat bëjnë paraqitjen horizontaletreguesit të përmbajtjes në formën e një shiriti të hollë.
  • Kjo është e nevojshme për listat me 8 ose më shumë kryetituj apo nentituj.

Pse 5 stampa të ngjashme?[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Kjo sepse pshm stampa: {{TOC-Hor24}} nuk mund ta paraqesë siç duhet listën e një artikulli me pshm. 8 nëntituj. Kjo do të thotë, që për një numër të caktuar nëntitujsh nevojitet një stampë me po atë numër. Pasi të zgjidhet ky problem mund të përmblidhen te gjitha stampat në një të vetme, pshm. në TOConliner. Ideja ekziston, realizimi ndoshta mund të bëhet në të ardhmen.

Shembuj përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Shënim[Redakto nëpërmjet kodit]

  • Udhëzimi vlen per stampat: {{TOC-Hor8}}, {{TOC-Hor12}}, {{TOC-Hor16}}, {{TOC-Hor20}} dhe {{TOC-Hor24}}.

Uni 31 Gusht 2006 16:31 (UTC)