Stanoci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stanoc i Poshtëm
Buzlum
Fshat
Vendndodhja
Stanoc i Poshtëm is located in Kosova
Stanoc i Poshtëm
Stanoc i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 519 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 28″ Veri

21° 2′ 27″ Lindje

Stanoc i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Buzlum.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]