Staphorst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Staphorst
Flamuri i Staphorst
Stema zyrtare e Staphorst
Popullsia
 • Gjithsej16.154
Faqja zyrtarewww.staphorst.nl

Staphorst është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 135.7 km² dhe popullsi 16154 banorë[1]. Staphorst është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel