Starasella (Jegunoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Starasella (Jegunoc)
Fshat
noform
Vendndodhja
Starasella (Jegunoc) is located in Maqedonia e Veriut
Starasella (Jegunoc)
Starasella (Jegunoc)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 738 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1206
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 09′ 11″ Veri

21° 08′ 04″ Lindje

Popullsia 217 banorë (2002)