Staro Sella (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Staro Sella (Brod)
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej0
{{{postal_code_type}}}
6533
TargatMBHistoria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qytetet mesjetare ishin te vogla,sepse ishin me mure te trasha dhe te larta dhe reth murit ishte i hapur nje kanal i gjerë dhe i fellë.Dhe kur qytetaret donin te dilnin nga qyteti per qfar do nevoje e hapnin porten e madhe dhe te gjer. Kjo ishte per tu mbrojtur nga armiqt.