Stebbins, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stebbins, Alaska
Anglisht : Stebbins
qytet
Vendndodhja
Stebbins, Alaska is located in SHBA Alaska
Stebbins, Alaska
Stebbins, Alaska

Koordinatat: 63°30′43″V 162°16′29″P / 63.51194°V 162.27472°P / 63.51194; -162.27472

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.6 km2
 •  tokësore 91.1 km2
 •  ujore 4.5 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 556 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi July 15, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99671
Prefiksi 907
Koordinatat 63° 30′ 43″ Veri

162° 16′ 29″ Perëndim

Stebbins, Alaska (Stebbins) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Stebbins, Alaska jetojnë 556 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 95.6 km2 (36.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 5 m (16 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 78. janar 1974. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Stebbins, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale