Stema e Komunës së Ulqinit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stema e Komunës së Ulqinit
Coat of Arms of Ulcinj.svg


Flamuri i Komunës së Ulqinit, i shoqëruar nga flamujt e Malit të Zi dhe Shqipërisë.

Stema e Komunës së Ulqinit është stema zyrtare e Komunës së Ulqinit.

Në përshkrimin e bërë të stemës në Statutin e komunës thuhet:

Stema ka formën e mburojës në të cilën figurativisht janë të komponuara të gjitha simbolet karakteristike për qytetin e Ulqinit:

ndërsa stema ka kind të artë.[1]

Flamuri i Komunës së Ulqinit është me ngjyrë të bardhë, me stemën e komunës në mes.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Statuti i Komunës së Ulqinit" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 10 qershor 2015. Marrë më 8 prill 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)