Stevo Pendarovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stevo Pendarovski - President i RMV-së

Stevo Pendarovski (maqedonisht: Стево Пендаровски; i lindur më 3 prill 1963, në Shkup) është një politikan maqedonas dhe President i Maqedonisë. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Stevo Pendarovski kandidoj si President i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]