Stevo Pendarovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pendarovski 2019

Stevo Pendarovski (maqedonisht: Стево Пендаровски; i lindur më 3.4.1963, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Stevo Pendarovski kandidoj i pavarur dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Stevo Pendarovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)