Sthefany Brito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sthefany Fernandes de Brito është aktore dhe modele braziliane e njohur si bashkëshortja e futbollistit Alexandre Pato.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sthefany Fernandes de Brito ka lindur në São Paulo, Brazil, më 19 qershor 1987. Ka studjuar për teatër deri më 1995, ka bërë disa reklama për lodra fëmijësh. Rolin e parë në televizion e mori në vitin 1999 në pjesën Chiquititas ku luajti personazhin e Hannelores.

Në vitin 2002, luajti rolin e një vajze të re myslimane në serialin e mirënjohur edhe në trojet tona Kloni. Në vitin 2003, ajo drejtoi TV - show Globinho, etj.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.