Stikine (rajon)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rajoni Stikine (kthjellim).
Rajoni Stikine
Stikine Region
—  rajon  —
Rajoni Stikine is located in Kanadaja
Rajoni Stikine
Rajoni Stikine
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°26′58″V 123°21′40″P / 48.449472°V 123.361015°P / 48.449472; -123.361015 (Rajoni Stikine)Koordinatat: 48°26′58″V 123°21′40″P / 48.449472°V 123.361015°P / 48.449472; -123.361015 (Rajoni Stikine)
Sipërfaqja 132.496,2 km2
Popullsia 1.109 banorë 2006
Dendësia 0,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Rajoni Stikine – harta_foto

Rajoni Stikine është një qytetprovincën Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 132496.2 km² dhe popullsi 1109 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike