Strezoci (Dardanë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Strezoc
Gurabardh
Fshat
Vendndodhja
Strezoc is located in Kosova
Strezoc
Strezoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Dardanë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Gallap
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 51″ Veri

21° 30′ 15″ Lindje

Strezoc është një vendbanim në komunën e Dardanës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurabardh.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]