Stripi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shenja dalluese e stripit.


Stripi apo Comic (sqt. Komiki) është një lloj reviste me vizatime të cilat paraqesin një tregim.

ShBA është edhe një lloj stripi që quhet Graphic Novel (sqt. Romani/Novela grafike) dhe është shumë e suksesshme. Sin City u xhirua sipas Novelës grafike.

Stripa[redakto | redakto tekstin burimor]

Red right arrow.svg
 Artikulli kryesor: Lista e stripave.

Personazhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Tema[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Shqip[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Shqiponja e Kuqe
  • Flokarti

Anglisht[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjermanisht[redakto | redakto tekstin burimor]