Stubby Kaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stubby Kaye
Stubby Kaye Shenanigans 1964.JPG
Informacione personale
Vendlindja New York City, New York, SHBA
Vendvdekja Rancho Mirage, California, SHBA
Bashkëshort(ja) Jeanne Watson
(1960–1961; divorced)
Angela Bracewell
(1967–1997; his death)
Kombësia amerikan

Stubby Kaye lindi më 11 nëntor, 1918New York City, New York si Bernard Solomon Kotzin dhe vdiq më 14 dhjetor, 1997Rancho Mirage, California. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Stubby Kaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.