Studimet Evropiane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Studimet Evropiane (të njohura në disa burime edhe me emërtimin Evropianistika) është fushë akademike interdisiplinare e cila merret me studimin e proceseve integruese evropiane. Disiplinat më të shpeshta shkencore të cilat përfshihen në studimet evropiane janë:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: European studies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale