Sugny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sugny
Komunë
noform
Pamje nga Sugny
Vendndodhja
Sugny is located in Franca
Sugny
Sugny
49°21′29″V 4°39′25″L / 49.358055555556°V 4.6569444444444°L / 49.358055555556; 4.6569444444444Koordinatat: 49°21′29″V 4°39′25″L / 49.358055555556°V 4.6569444444444°L / 49.358055555556; 4.6569444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.11 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08431


Sugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sugny ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 6.11 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sugny (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale