Suhadolli i Banjës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suhadoll i Banjës
Suhadoll i Bajës
Fshat
Vendndodhja
Suhadoll i Banjës is located in Kosova
Suhadoll i Banjës
Suhadoll i Banjës
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zveçan
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 58′ 37″ Veri

20° 45′ 6″ Lindje

Suhadoll i Banjës është një vendbanim në komunën e Zveçanit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Suhadoll i Bajës.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]