Superman

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Superman

Superman (sqt. Mbinjeriu) është një strip i DC Comics nga ShBA-ja.

Superman është i pari superhero në historinë e stripave.

Adoptime[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas stripit Superman janë xhiruar disa seria dhe filma, më aktual është seria Smallville dhe filmi Superman Returns nga regjisori Bryan Singer.


Stampa:Link FA

Stampa:Link FA Stampa:Link FA